Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek na zpravodajském portálu valašska

23. 7. 2008
22.7.2008 V sobotu 19. 7. a v neděli 20 .7. 2008 se uskutečnily oslavy 50. výročí založení fotbalového klubu TJ SOKOL Nevšová. Přinášíme Vám výsledkový servis všech utkání .
Sobota 19.7.2008
"staří páni" nad 45 let - domácí - přespolní 1:4 (0:1)
branky : L. Sudek - J. Končický, J. Smolek, Br. Munster a vlastní
Celek přespolních hráčů zaskočil domácí tým aktivní hrou a od úvodu utkání byl pánem na hřišti, navíc se vedení podařilo ulovit novou posilu do týmu - starostu města Slavičín Ing. Jaroslava Končického a ten se také blýskl vstřelenou brankou.Hosté byli fotbalovějším týmem a domácímu celku oslavy trošku pokazily...

Sestavy :
Nevšová - M. Anders - L. Sudek, P. Bohun, J. Hradil, J. Bača, J. Hrbáček, Vl. Barcuch, L. Černíček, J. Bača, Fr. Chmela, P. Sudek, R. Vašička a L. Pavelka.

Přespolní - R. Gajdošík - Br. Munster, I. Holek, J. Málek, L. Fusek, I. Matějovič, E. Haraga, J. Smolek, Vl. Hyžík, P. Marek, P. Koseček, J. Končický a J. Divila.

"stará garda" Tescoma Zlín - 1.mužstvo Nevšová 2:4 (0:1)
Branky : J. Šlahař, J. Bartl - V. Tomšů 3 a M. Kudelka
Mužstvo Nevšové hrající okresní přebor v zápase proti daleko zkušenějšímu soupeři podalo velmi kvalitní výkon a o výsledku rozhodlo v nástupu do druhého poločasu, kde rychle vstřelilo tři branky, zlínští veteráni však nesložili zbraně a v závěru zkorigovali celkový stav zápasu na přijatelný rozdíl dvou branek a diváci tak odcházeli z utkání velmi spokojeni s předvedenou hrou obou soupeřů....

Sestava Zlína: Novák Otakar, Pavelka Vít, Pavlíček František – Čelůstka Rudolf, Klhůfek Petr, Cahyna Václav, Šimurda Karel, Bartl Jiří, Hrubčík Vladimír, Kopal Petr, Suský Stanislav, Káňa Boris, Vančík Radek, Jasenský Jiří, Kolenič Roman, Marčík Petr, Příkazký Antonín, Batrla Miroslav, Šlahař Jiří, Flašinger Vlastimil.
Trenér: Polášek Miroslav.
Manažer: Fuksa Miroslav. Kustod: Juča Jaroslav.
Sestava Nevšové - Zavadil Miroslav - Satin Štěpán, Sotolář Jiří, Malina Petr, Srcháček Jiří, Pešek Pavel, Munster Tomáš, Kudelka Marek, Houser Marek, Šoman Petr, Tomšů Václav, Maňák Lubomír a Pavelka Martin
Trenér: Koseček Petr, asistent trenéra: Hyžík Petr
-------------------------------------------------------
Neděle 20.7.2008
"staří páni" Nevšová versus Petrůvka 5:2 (3:0)
branky : Váňa J. 2, Barcůch Vl. 2 a Janšta P.
V nedělním utkání poskládal domácí soubot velmi silnou sestavu a svého tradičního rivala z Petrůvky přehrál především v záložní řadě a na rozdíl tří branek odskočil již po první půli a ve druhém poločasu domácí výběr pouze kontroloval vývoj utkání. Hosté navíc neproměnili pokutový kop, ale i tak je vítězství nevšovských internacionálů zcela zasloužené....
Sestava Nevšové - Pres J.- Fojtík P, Janšta P., Barcuch Vl., Červenka J, Munster Br., Petráš M., Váňa J. Koseček P., Maňák L., Vašička R. a J. Studeník.
Oslavy provázelo slunečné počasí a v neděli proběhla v místní kapli mše svatá a poté v kulturním domě slavnostní schůze TJ SOKOL za přítomnosti mnoha pozvaných bývalých či současných hráčů a bylo zde oceněno něěkolik nevšovských osobnosí a těm upomínkové předměty předávala senátorka Ing. Jana Juřenčáková.
Nevšová tak důstojně oslavila 50 let trvání TJ SOKOL a všem zasloužilým členům patří za jejich práci poděkování.
pro B.B.Info - Petr Koseček