Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentář Dolní Lhota x Nevšová

29. 9. 2008

TJ Dolní Lhota : TJ Sokol Nevšová  0:3 (0:1)

branky Nevšové:  Tomšů, Sotolář, Juřík

sestava Nevšové : Koběrský - Srcháček, Sotolář, Topič, Boráň,  Malina, Kůdelka,  Munster,  Juřík,  Tomšů, Šoman      střídali:  Vašička, Marcaník, Pešek R.

 

Tým Nevšové tentokrát zajížděl k nováčkovi OP do nedaleké Dolní Lhoty s odhodláním zlomit smůlu, která je v posledních zápasech provázela a naplno zde bodovat a znepříjemnit situaci v bráně Dolní Lhoty rodákovi Nevšové Pavlovi Barcuchovi. V úvodu utkání si Nevšová vytvořila tlak a nebezpečně zahrozila v pokutovém území soupeře, své šance však neproměnila. Dále se hrál pěkný fotbal, kdy hosté měli mírnou převahu a trvalejší tlak, který se hráčům Dolní Lhoty dařilo eliminovat. Ve 30. minutě utkání se do vápna dostal kapitán mužstva Martin Topič, kde byl faulován a na základě toho byl nařízen pokutový kop pro Nevšovou. Ten bez větších problémů proměnil prudkou střelou k pravé tyči gólmana Vašek Tomšů a Nevšová se ujala vedení 1-0. Hosté ve snaze vyrovnat zvýšili svoji aktivitu a 2x po sobě nebezpečně ohrozili naši bránu, jejich střely však bravurně vykryl gólman Nevšové, který nás udržel ve vedení a v poločasovém náskoku 1-0.

Do druhé půle šla Nevšová s odhodláním neinkasovat a nevrátit tak domácí do zápasu, což se jí skvěle povedlo a zvýšila svůj náskok na 2-0 druhou brankou Jirky Sotoláře, na kterou brankář soupeře neměl šanci reagovat. Nevšová prokračovala ve výborné útočné hře, ohrožovala brejky branku soupeře a jen díky zákrokům gólmana Dolní Lhoty se výsledek neměnil. Po samostatném úniku Vaška Tomšů a následném faulu na něho byl vyloučen hráč domácích Zoubek a my se tím dostali do početní převahy. Nadále pokračovala naše ofenzivní hra a po jednom z brejků Petra Šomana z půlky hřiště, kterého střelu gólman Barcuch vyrážel před sebe se nejrychleji zorientoval v pokutovém území Pavel Juřík a umístil míč do brány soupeře potřetí. Tímto gólem došlo k celkovému uklidnění hry, domácí se snažili alespoň výsledek korigovat, na všechny jejich střely, trestné kopy i rohy gólman Franta Koběrský skvěle reagoval a udržel tak své první čisté konto v brance Nevšové.

Hráčům patří dík za předvedený bojovný výkon, body ze hriště tohoto soupeře mají pro ně i pro celý realizační tým cenu „zlata“ . Doufejme, že v nastávajícím utkání na domácím  poli se Štípou potvrdíme tento výsledek a odrazíme se z umístění v tabulce, kam určitě naše mužstvo nepatří.

 

8. kolo: Újezd – Jaroslavice A 4:0 (Sucháček P. 2x, Juřík, vlastní), Březová – Tečovice A 2:1 (Večeřa D., KráčalíkJukin), Dolní Lhota A – Nevšová 0:3 (Juřík, Tomšů, Sotolář), Štípa A – Návojná 2:1 (Sovják, Krahula E. – Vaněk A.), TlumačovSehradice A 2:0 (Mudřík, Dvořák), Napajedla B – Březnice 5:5 (Huťka 2x, Říha, Sedláček, Gajdošík – Šmigura 2x, Ambrož 2x, Dobeš), Ludkovice – SK Vizovice A 3:4 (Kunorza F. 2x, Gavenda – Kudrnáč 2x, Holík 2x)