Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentář Březnice x Nevšová

18. 8. 2008

 Komentář k zápasu: SK Březnice - TJ SOKOL Nevšová 3:4 (2:1)

branky : Šmigura 2, Teplý - Tomšů 2, Topič a Juřík (chybně připsána V. Tomšů)

sestava Nevšové :

M. Zavadil - R. Vašička, J. Srcháček, M. Topič, J. Boráň, P. Malina (46. min R. Vacula), M. Kudelka, T. Münster, P. Juřík, V. Tomšů, P.Šoman

řídil : L. Jungwirth (Zlín)

přihlíželo téměř 300 diváků !!!

Ve svém premiérovém vystoupení nového ročníku okresního přeboru zajížděl nevšovský tým pod staronovým trenérským vedením na horkou půdu k nováčkovi soutěže z Březnice, který nepoznal v domácím prostředí téměř jeden a půl roku hořkost porážky a může se pyšnit také skvělým fotbalovým publikem.

Úvod utkání patřil přeci jen zkušenější Nevšové, která si vytvářela šance jako na běžícím pásu, ale akce Petra Šomana a Vaška Tomšů zůstaly nevyužity a opět se potvrdilo známé nedáš dostaneš, kdy nadšeně hrající domácí po chybě hostující obrany dokázali skórovat.První branka nalila domácím krev do žil, nastřelili břevno a další zásah v nevšovské síti na sebe nedal dlouho čekat, když se podruhé trefil bývalý hráč Nevšové Šmigura.Hosté se rychle otřepali z dvoubrankového náskoku domácích a nejdříve Tomšů nastřelil tyč březnické svatyně a důležitým momentem pro další vývoj v utkání byla jeho kontaktní branka na 2:1 z pokutového kopu nařízeného za ruku domácího hráče.

Do druhé půle nastoupila Nevšová jako vyměněná a přitlačila domácí na jejich polovinu a vyústěním jejich snažení byla Topičova vyrovnávající branka. Na úzkém hřišti docházelo k mnoha zajímavým momentům a hráči obou týmů byli několikrát velmi blízko ke vstřelení gólu a Nevšovou zachránila i tyčka, na druhé straně netrefil branku Březnice Petr Šoman a branku nepřinesla ani šance Romana Vaculy.

Závěr utkání přinesl dramatickou podívanou, domácí šli do vedení po velmi dobře zahrané standartní situaci, Nevšová však ihned po rozehrání vyrovnala krásnou hlavičkou Tomšů a v závěru utkání se štěstí přiklonilo ke zkušenějšímu týmu z Nevšové, když po závaru před březnickou brankou dotlačil míč do sítě Juřík.

Domácí hráli v závěru vabank, ale vyrovnat se jim už nakonec nepodařilo a Nevšová si připsala cenné vítězství před velmi objektivním obecenstvem, které ocenilo předvedenou hru obou soupeřů.

Komentář k utkání trenéra Nevšové :

Utkání u nováčka v Březnici bylo velmi těžké a do kolen nás srážely neproměné šance v úvodu utkání, navíc jsme soupeře hrajícího s velkým nadšením dostali do hry po našich individuálních chybách.Obrana hrála poprvé v novém složení, trošku nám také skřípala souhra záložní řady, kde nás domácí přehrávali jednoduchou kombinací.

Mužstvo lze však pochválit za bojovnost ve druhé půli, kdy dokázalo otočit nepříznívý vývoj utkání a z jednotlivců lze vyzdvihnout výkony Romana Vašičky, Jirky Srcháčka a Vaška Tomšů.

Doufám, že s příchodem Jirky Sotoláře se naše hra ještě zkvalitní a tým má na to předvádět mnohem lepší výkony.

Oceňuji také velmi přátelské prostředí v Březnici a fér hru a vystupování hráčů a funkcionářů nováčka soutěže a na zdejším menším hřišti to budou mít favorité soutěže velmi složité !

V neděli nás čekají doma v derby Sehradice a budeme chtít potvrdit dovezené body z Březnice.